Namų projektai

Namo projektas - kaip pasirinkti tinkamą?

Renkantis savo svajonių būsto projektą, labai svarbu įvertinti keletą aspektų: 

JŪSŲ ASMENINIAI POREIKIAI

Įvertinkite, kokio ploto namo norite – kelių asmenų šeima jame gyvens, kokio dydžio reikalingi miegamieji ir kiti kambariai, pagalbinės patalpos. Ar norite namo su garažu, stogine? Jūsų poreikius tenkins vieno aukšto namo projektas ar dviejų? Iš kokių medžiagų norite statyti? Kokio stiliaus namai jums patinka? O gal norite statyti pardavimui? Ar tai bus vienbutis, dvibutis gyvenamasis namas, o gal blokuotų namų daugiabutis?

GALIMYBĖS

Ar turite nusimatę statyboms skirtą biudžetą? Atsižvelgiant į rinkos kainas, įvertinkite, ar pasirinktas bendrasis plotas, architektūra atitinka jūsų galimybes.

TURIMAS SKLYPAS

Tik turint sklypą galima pradėti galvoti apie konkretų projektą. Reikėtų įvertinti jo dydį, orientaciją, reljefą, įvažiavimo, atsiveriančių vaizdų, kaimyninių pastatų, medžių lokaciją.

PROJEKTAVIMO APRIBOJIMAI

Kiekvienas sklypas turi tam tikrus apribojimus – kokio ploto, aukščio namo statybos jame galimos. Kokio dydžio yra užstatymo zona, sanitarinės apsaugos zonos, atstumai iki kaimyninių pastatų, kelių, inžinerinių tinklų. O gal jūsų sklypas patenka į saugotiną teritoriją ir joje gali būti projektuojami tik tam tikros stilistikos ir dydžio namai.

Įvertinus visus niuansus, labai dažnai tipiniai projektai lieka tik įkvėpimo šaltiniu, tačiau pasirenkama rengti individualaus gyvenamojo namo projektą, išlaikant jums patikusius elementus, bet maksimaliai prisitaikant prie jūsų poreikių bei kitų aplinkybių.