SIP NAMAI

Kas yra SIP?
SIP - struktūrinė izoliacinė plokštė (skydas) naudojama kaip pagrindinė konstrukcinė medžiaga namų statyboms. Šios plokštės susideda iš trijų sluoksnių: dvi OSB plokštės ir tarp jų presuojant įklijuota šiltinamoji putų polistirolo (neoporo) plokštė. Statybų metu tarp skydų montuojama rišančioji medinė konstrukcija.

SIP technologijos ypatumai

Greita statyba

SIP skydai pagal konkrečiam namui paruoštus brėžinius gaminami gamykloje. Šiuos skydus atvežus į statybų aikštelę, namas surenkamas per kelias savaites, o darbai gali būti vykdomi ištisus metus.

Lengva statyba

Lengva konstrukcija (vienas skydas (1,25 x 3m) sveria ~60kg) nereikalauja tvirtų ir brangių pamatų bei sunkiosios technikos.
Susidaro tik minimalus kiekis statybinių atliekų.
Skydų montavimas itin paprastas ir aiškus – namas deliojamas kaip lego.

Šilumos izoliacija

SIP namų statyba yra lengviausias būdas pasiekti šiuo metu reikalingą A+ energinio naudingumo klasę. Namai iš SIP yra itin sandarūs ir šilti, o tai pasiekiama minimaliais ištekliais – reikiamos šiluminės varžos skydinio namo atitvaros yra daug plonesnės už įprastines mūrines.

Ekologiškumas

Skydas tai OSB ir putplastis. 98 % putplasčio sudaro oras, įspraustas į polistireno poras. Ši medžiaga yra neutrali, nesukelianti alergijų, neskleidžianti jokių žmogui kenksmingų elementų. Putų polistirolas taip pat yra visiškai netinkama terpė plisti bakterijoms, pelėsiui ar graužikams.
Šiuo metu statybose naudojamą OSB – orientuotų skiedrų plokštę – sudaro medinės skiedros, kurios dedamos skirtingomis kryptimis keliais sluoksniais ir tuomet, veikiant aukštam slėgiui bei temperatūrai, presuojami naudojant medžio dervą ir šiuolaikinius klijus (MDI) be fenolio formaldehido dervos. Šių klijų, kurių polimerizacijos procesas baigiasi praėjus mėnesiui nuo presavimo, koncentracija mažesnė nei 3 proc., todėl šios plokštės atitinka europinę higienos klasę E0.

Kaina

SIP namo statybos kaina, kaip ir kitų namų tipų priklauso nuo projekto architektūrinių ir konstrukcinių sprendinių sudėtingumo. Tačiau bendru atveju namo sąmata gaunasi artima kitų namų tipų kainoms. Statybos kainą galima sumažinti namą projektuojant prisitaikant prie skydų specifikos.

SIP projektavimas

Projektavimas nuo nulio

Mes specializuojamės skydinių (SIP) namų projektavime. Projektuojant tokį namą labai pravartu nuo pat pradžios atsižvelgti į skydų specifiką (matmenys, montavimo būdai, storiai, reikalingi konstrukciniai elementai), kad namas būtų kuo racionaliau sukonstruotas – mažiau likučių pjaustant skydus, mažiau medienos montavimui – pigesnė ir paprastesnė statyba, mažesnė statybos kaina. Projektavimo pabaigoje galime pateikti ir gamybinius brėžinius skydų pjaustymui.

Adaptacija

Dažnai konstrukcinė medžiaga pakeičiama jau gavus statybos leidmą. Tokiais atvejais kai medžiaga keičiama į SIP, iškyla nemažai įšūkių: keičiasi atitvarų storiai, konstrukciniai sprendiniai, angų vietos ir kita. Mes padedame su projektų adaptacija statybai iš skydų, galime atlikti projekto korekcijas, pakeisti pastato konstrukcijas, paruošti brėžinius skydų pjaustymui.

Gamybai

Jei turite namo projektą, kuriame numatyta statyba iš SIP skydų, tačiau neturite brėžinių gamybai, mūsų komanda gali paruošti 3D skydų modelius, išklotines, detalius brėžinius su skydų pjaustymu skirtus skydų gamintojams.

SIP gamyba ir statyba

Skydų gamintojai

Norint kuo sklandžiau ir be rūpesčių pasistatyti savo svajonių namą, vienas svarbiausių etapų yra gero rangovo paieška. Kalbant apie skydinius namus bene idealiausias variantas, kai ta pati įmonė gali pasiūlyti tiek SIP gamybos, tiek statybos rangos darbus. O jei rangovas pasirenkamas dar projektavimo stadijoje, tuomet ir gamybinių brėžinių paruošimo paslaugą.

Bendradarbiavimas

Mūsų architektai nuolat konsultuojasi su skydinių namų statytojais bei SIP gamintojais, gilina žinias, sprendžia projektavimo metu iškilusius klausimus, kartu ieško geriausių architektūrinių ir konstrukcinių sprendimų, rengia seminarus bei konsultuoja užsakovus.

Pasiruošimas

Teisingai paruoštas projektas yra puiki kelio pradžia sėkmingai statybai. Mūsų ar gamintojų ruošiami SIP dalies brėžiniai užtikrina sklandžią skydų gamybą, o vėliau ir statybą. Ruošdami SIP išklotines dar projektavimo stadijoje kartu išvengiame ir nukrypimo nuo projekto – statyba pagal tokius išbaigtus projektus galima milimetrų tikslumu, išspręstos smulkiausios detalės apsaugo nuo galimų projekto interpretacijų statybų aikštelėje.