Data: 2019-07-07
Visuomet ieškoma inovatyvių naujovių ir sprendimų, kaip pagerinti gyvenimo kokybę – ne išimtis ir statybos sektorius. Modernūs statybos principai akimirksniu pagauna pagreitį, o pasirodžius rezultatams išlieka rinkos viršūnėje. SIP technologija yra viena tokių statybos sistemų, kuri nuo 1930 metų pradėta naudoti Amerikoje, o nuo 7 deš. vid. Ir visame pasaulyje.
Nors kitose šalyse, o ypatingai Amerikoje bei Kanadoje, ši statyba naudojama beveik šimtmetį, Lietuvoje ji dar pakankamai nauja ir iki galo neįvertinta. Vis dėlto vertėtų suprasti, kad ši statybos technologija buvo sukurta tam, kad panaikintų trūkumus, kurie egzistuoja karkasinėje statyboje. Mat karkasinė statyba nuo SIP skydų technologijos skiriasi viena pagrindine savybe – laikančiųjų konstrukcijų sprendiniais.
Karkasinės statybos laikančioji namo konstrukcija komplektuojama iš medinio karkaso bei termoizoliacinio užpildo. Tuo tarpu struktūrinių izoliacinių plokščių (SIP) technologija apšiltinimo medžiagas paverčia taip pat laikančiąja konstrukcija ir kartu su mediniu karkasu sudaro itin tvirtą, tikslią bei sandarią namo struktūrą. Kaip to pasiekiama?
SIP skydas gaunamas gamybos proceso metu sudedant dvi orientuotų skiedrų plokštes (OSB) bei ties viduriu įklijuojant polistireninį putplastį. SIP skydai taip įgauna atsparumą lenkimui, tolygų savybių pasiskirstymą per visą plokštę bei išskirtinius termoizoliacinius rodiklius.
Pagrindinis SIP skydų privalumas, lyginant su karkasu toks, kad SIP skydai klijuojami, presuojami bei pjaustomi dar gamykloje, o tai užtikrina skydo šiluminio sluoksnio izoliaciją, apsaugą nuo drėgmės, gamyklinį tikslumą, sandarumą bei ilgaamžiškumą.
Naudojant SIP skydų namų statybos sistemą kur kas lengviau, greičiau ir pigiau pasiekiamas energinis efektyvumas ir reikiami parametrai. SIP izoliacinių plokščių sistema turi gerą šiluminę varžą ir yra labai tvirta, kartu pastatas minimaliais ištekliais gaunasi labai sandarus. Tačiau tai tik keletas privalumų, kurias suteikia SIP skydų technologija.
Rinkdamiesi šią statybos technologiją, užsitikrinate patvarius namus ilgam laikui kadangi vientisa sienų konstrukcija neleidžia atsirasti įtrūkimams. Taip pat SIP skydų pagalba A+ bei A++ energinio naudingumo klasė pasiekiama itin lengvai – tai vienas iš būtiniausių namo parametrų.
SIP skydai dažniausiai naudojami ne tik sienoms, tačiau ir stogams, perdangoms, vidinėms atitvaroms. Konstrukcijų lengvumas nereikalauja sudėtingų pamatų ar brangios technikos, kurie pareikalautų kur kas daugiau finansinių išteklių.
Tradicinę namų statybą SIP technologija lenkia daugeliu aspektų. Pirmiausia, namo statyba pigesnė net 20 procentų (jei lyginsime tą pačią kokybę pasiekiančius namus). Taip yra ir todėl, kad SIP namų statybos trunka kur kas greičiau – 3-6 mėnesius, tuo tarpu statydami namą iš mūro, karkaso ar kitų medžiagų, galite užtrukti net iki metų ar dar ilgiau.
Rinkdamiesi SIP skydus turėsite visus standartus atitinkantį ekologišką namą. Putų polistirenas yra porėta medžiaga ir ją sudaro 98 proc. oro bei 2 proc. polistireno, o ši medžiaga yra neutrali, normaliomis sąlygomis neskleidžia jokių kenksmingų medžiagų, nesukelia alergijų. Naudodami polistireninio pluošto konstrukcijas būsite apsaugoti nuo bakterijų, pelėsio ar graužikų. SIP namai patenka į medinių namų kategoriją.
Svarbu žinoti, kad norint užtikrinti efektyvaus gyvenamojo namo statybą, vien aukštos kokybės SIP skydo neužteks. Daugelis nė nepagalvoja, kad viskas prasideda nuo namo projektavimo.
A KUBU komanda specializuojasi skydinių (SIP) namų projektavime, todėl puikiai žino, kad projektuojant tokį namą labai pravartu nuo pat pradžios atsižvelgti į skydų specifiką (matmenis, montavimo būdus, storį, reikalingus konstrukcinius elementus). Tik atkreipus dėmesį į reikiamus aspektus ir tinkamai juos suplanavus, namas bus kiek įmanoma racionaliau sukonstruotas. Kai projektas nuo pat pradžių rengiamas kaip skydinis, pjaustant skydus bus mažiau paliekama likučių, mažiau medienos prireiks montavimui – statyba pareikalaus mažiau finansų.