SIP skydai – energiją taupantis sprendimas namo statybose

Data: 2023-05-29

Gyvenimo kokybei gerėjant nuolat ieškome naujovių ir sprendimų, ne išimtis ir statybų sektorius. Šiuolaikiniai statybos principai įgauna pagreitį ir išlieka rinkos viršūnėje, kai duoda rezultatų. SIP namai su SIP technologija yra viena iš tų statybos sistemų, kuri Amerikoje naudojama nuo 1930 m. ir greitai paplito po visą pasaulį, nes davė pranašumo su energijos taupymu ir suteikė kitus privalumus.

Kas yra SIP skydai

SIP skydai reiškia konstrukcines izoliuotas plokštes. SIP skydai yra plokštės, pagamintos iš dviejų sluoksnių konstrukcinės plokštės, tarp kurių yra izoliacijos sluoksnis. Jie naudojami statyboje kaip konstrukcinis ir izoliacinis sienų, stogų ir grindų elementas. SIP plokštės yra naudojami grindims, sienoms, perdangoms ir stogams gyvenamuosiuose ir komerciniuose pastatuose. Tai aplinką ir energiją taupantis produktas, kuris vienas iš geriausių sprendimų statant namą.

SIP skydų technologija

SIP plokštės gaminamos tarp dviejų konstrukcinės plokštės sluoksnių (dažniausiai orientuotos medienos drožlių plokštės) klijuojant izoliacijos sluoksnį (dažniausiai putų polistireną). Sluoksniai sujungiami naudojant stiprius klijus, sukuriant tvirtą plokštę, kuri yra struktūriškai tvirta ir gerai izoliuojanti.

SIP skydų kainos rinkoje

SIP skydų kaina –  skiriasi priklausomai nuo plokštės dydžio, storio, pasirinkto projekto, namo kvadratūros ir papildomų priedų (pvz., stogas, apdaila, sistemos ir kt.). Kuo mažiau kvadratų ir papildomų dalykų – tuo mažesnė kaina.  Tačiau kainos gali labai skirtis priklausomai ir nuo gamintojo, tiekėjo ir kitų faktorių. Tačiau bet kokiu atveju SIP namai savo mažomis kainomis pralenkia įprastos statybos namų ir butų kainas, nes SIP plokštės kaina svyruoja nuo 70 eurų iki 140 eurų. Jei jus domina tik SIP skydų komplektai, kuriuos galite sumontuoti patys arba turite kas jums tai atliks, bet dar neturite konkretaus namo projekto, tai preliminarios kainas, vidutiniam SIP namo komplektui nuo 130 eurų už 1m2 iki 170 už 1m2, galutinė kaina priklauso nuo Jūsų poreikių.

SIP skydų gamyba – kaip tai atrodo?

Gaminant SIP plokštes, konstrukcinė plokštė ir izoliacija supjaustoma pagal dydį, suklijuojama klijais, o po to spaudžiamas aukštu slėgiu, kad būtų užtikrintas tvirtas sukibimas. Tada plokštės apipjaustomos pagal dydį ir gali būti apdailintos įvairiomis medžiagomis, pavyzdžiui, medžio lukštu arba tinku.

SIP plokščių specifikacijos

SIP plokštės yra įvairių dydžių ir storių, kurios lengvos ir nesunkiai valdomos. SIP skydai taip pat yra labai pritaikomi, galimi įvairūs apdailos ir tekstūros variantai. SIP skydai presuojami su specialia įranga spaudžiant dideliam slėgiui, todėl gali atlaikyti aukštą apkrovą.

SIP skydas 2500×1250×174mm dydžio svers apie 50 kg. Palyginimui 170 kvadratinių metrų namo SIP plokštės svers 15 tonų, o plytos tokiam namui svers – 60 tonų. Turint tokius svorių skirtumus Jūs galite sutaupyti pinigų transportui. Maksimalus SIP skydo aukštis yra 3000mm, plotis gali būti nuo 625mm iki 1250mm. SIP skydai gali būti su polistirolo, neoporo, vatos užpildu. Galimos plokštės – OSB ir CDP, MgO. Galimas SIP skydo storis iki 424mm, tačiau OSB3 plokštė gali būti ir storesnė, tai priklauso nuo Jūsų poreikių. Priklauso nuo tai kur jos bus panaudojamos (vidinė, išorinė siena arba perdangai, stogui).

SIP plokščių pranašumai:

SIP plokštės turi keletą pranašumų, palyginti su tradiciniais statybos būdais, įskaitant:

 •       Pasiekiama nesunkiai norimą energijos klasę A, A+ arba A++;
 •       Namai iš SIP skydai ypač atsparūs vandeniui ir yra ilgaamžiai;
 •       SIP Plokštėse naudojamos tik natūralios ir sertifikuotos medžiagos;
 •       SIP Plokštės 80m2 namui sumontuojamos per 2-3 savaites;
 •       SIP skydai itin tvirti, nekeičia formos, atlieka atraminės konstrukcijos vaidmenį;
 •       Dėl vientisos pastato konstrukcijos sienos „nevaikšto“, vadinasi, niekada neatsiranda įtrūkimų;
 •       SIP skydai atsparūs išoriniams aplinkos veiksniams.
 •       Statybos darbus galima atlikti žiemą;
 •       Neribotas sprendimų skaičius vidaus ir išorės darbams;
 •       Lengvai konstrukcijai nereikia tvirto ir brangaus pagrindo ar sunkios įrangos;
 •       Statybinių šiukšlių nėra;
 •       Iki 20% greitesnis kabelių klojimas;
 •       Iki 20% pigiau nei tradicinis namas;
 •       Jie yra pakankamai lengvi, todėl du žmones be problemu gali pakelti SIP skydą, todėl juos galima lengvai pakrauti, transportuoti ir iškrauti statybų aikštelėje. Nereikalinga sunki, galinga technika, toks kaip kranas.

SIP skydų pirkimas

SIP plokštes galima įsigyti iš įvairių gamintojų ir tiekėjų. Svarbu ištirti ir palyginti įvairias galimybes, kad užtikrintumėte geriausią kokybę ir kainą pagal savo poreikius. Todėl rekomenduojame tiksliai žinoti SIP skydų specifikas ir pagal savo poreikius išsirinkti tinkamiausius. Daugelis SIP plokščių pardavėjų teikia ir papildomas paslaugas, kaip pristatymas ir surinkimas.

Ką reikėtų žinoti apie SIP namus?

SIP namai turi keletą pranašumų, palyginti su tradiciniais pagalbiniais namais, įskaitant:

 •       Greitesnis statybos laikas, nes SIP skydus (SIP paneles) galima greitai surinkti;
 •       Mažesnis atliekų kiekis, nes SIP skydus (SIP paneles) gaminami pagal užsakymą, tai specialių dydį ir formą;
 •       Aukšta šilumos izoliacija, kuri gali padėti sumažinti energijos sąnaudas;
 •       Stipri struktūrinė atrama, kuri gali sumažinti papildomo rėmo poreikį;
 •       SIP jau kelis dešimtmečius naudojami gyvenamųjų namų statyboje ir tampa vis populiaresni dėl savo energinio efektyvumo ir tvarumo. SIP namai yra įvairių stilių ir dizaino, juos galima pritaikyti pagal konkrečius namų savininkų poreikius ir pageidavimus.

Plačiau paskaityti apie SIP namus galite: https://www.akubu.lt/sip-namai/